Bebek Hırkası Yapımı

Bebek hırkaları örgü sitelerini artmasıyla birlikte çok farklı modelleri içirmeye başlamıştır. Bebek hırkası yapımı anlatımlı videolar sayesinde çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Örgü hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından da çok kolay yapılabilen örgü modellerinin farklılaştığını da söylemek gerekmektedir.

Bebek hırkası bebeğin yaşına ve cinsiyetine göre farklılık gösterebilecektir. Genellikle hırkalarda tercih edilen örgü modelleri düz ya da selanik tarzında olabilmektedir. İstenilen modele göre farklı örgü modellerinin birlikte kullanılması daha hoş bir görünümü sağlayabilecektir. Kimi zaman sadece örgü değil tığ ile birlikte de bebek hırkası modelleri çıkarılabilir. Kız bebeklerde kullanılabilecek olan pembe renginin tonları çok daha hoş bir görünüm sağlayabilecektir. Ayrıca yaka ve kol bölümleri ile birlikte yeleğin bitiş bölümlerinde açık renkli ya da koyu renkli tonların tercih edilmesi sıra dışı bir görünüm katabilecektir. Erkek çocuklarda da bebek hırkaları düğme ile birlikte farklılaştırılabilir. İstenirse kız çocukların yelekleri çiçek ya da ponpon ayrıntılarına sahip olabilir.

Kapşonlu Bebek Hırkası ve Açıklaması

Kapşon ile birleştirilen bebek hırkaları özellikle kış mevsimlerinde bebekleri sıcak tutabilecek olan modellerdendir. Bu modellerin yapımı da oldukça kolaydır. Kapşonlu bebek hırkası ve açıklaması internet sitemiz sayesinde daha da kolaylaştırılmıştır. Çok rahat bir şekilde anlaşılabilecek olan modeller sitemizde yer almaktadır.

Kapşonlu olan modellerin kimi ayrıntılara sahip olması, sıradan bir bebek hırkasına sahip olmamanızı sağlar. Kız bebeklerde yan taraflarında olan ponponlar da farklı bir görünüm sağlar. Ayırca erkek bebekler için hayvan figürleri de çokça tercih edilen yelek modellerinden birisi olmaktadır. Tığ ayrıntıları da sizler için oluşturmuş olduğumuz bebek hırkaları modellerinde yer alır.

Dikişsiz Kapşonlu Bebek Hırkası

Dikişlerin bir süre sonra yıpranmasından dolayı genel olarak dikişsiz kapşonlu bebek hırkası modelleri daha çok tercih edilebilmektedir. Bu modellerin bebeklerin zevklerine de uygun olması tercih edilmiş ve modeller buna uygun olarak seçilmiştir. Modeller arasında düğme yerlerinin tığ ile işlenmiş olan şekilleri de bulunduğunu söylemek gerekmektedir. Daha farklı bir hava katacak olan bu modellerin de genellikle erkek bebeklerinde tercih edildiği görülür. Bebek hırka modellerinin dikişsiz bir şekilde yapılabilmesi için de örgü ile birlikte bu modellerin devam ettirilmesi gerekmektedir. Bu sayede daha sağlam yapıda olan kapşonlu bebek hırkaları oluşturulabilecektir.

Sitemizde yer alan dikişsiz kapşonlu bebek hırkası modelleri istenirse farklılaştırılabilmektedir. Renkleri haricinde örgü modellerinde de farklılaştırmalar yapmak farklı bir görünüm elde etmenizi sağlayabilecektir. Fakat bu örgü biçimleri değiştirilirken ilmek sayılarına dikkat etmek çok daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar. Ayrıca örgü biçiminin kimi zaman lastikli olması da daha geniş gözükmesine neden olabilecektir. Bundan dolayı birbirine yakın olan örgü biçimleri tercih edilebilir.

Dikişsiz kapşonlu bebek hırkası modellerinin kapşon ayrıntısına sahip olmasından dolayı, farklılık yaratmak isteyen kişiler kapşon bölümünde kimi ayrıntılara yer verebilirler. Bu ayrıntılar içerisinde kız çocuklar için çiçek gibi desenler görmek de mümkündür. Ayrıca kelebek ya da hayalgücüne göre farklı desenler de işlenebilmektedir.

Derya Baykal Kapşonlu Bebek Hırkası

Bebek hırkaları denince akla gelen ilk isimlerden birisi de Derya Baykal olur. Derya Baykal kapşonlu bebek hırkası modellerinin farklı türlerde olması ve kolay bir anlatıma sahip olmasından dolayı tercih edilme sebeplerinde olduğu söylenebilmektedir. Bunun yanı sıra yapmış olduğu ve çıkarmış olduğu örnekler de anneler tarafından çokça tercih edilir. Ayrıca hem kız hem de erkek çocuklar için farklı olan modellere rastlamak da mümkündür.

Kaynak site adressi: bebekorguleri

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

-