Bebek Hırkası Yapımı

Bebek hırkaları örgü sitelerini artmasıyla birlikte çok farklı modelleri içirmeye başŸlamışŸtır. Bebek hırkası yapımı anlatımlı videolar sayesinde çok daha kolay bir şŸekilde yapılabilmektedir. Örgü hakkında bilgisi olmayan kişŸiler tarafından da çok kolay yapılabilen örgü modellerinin farklılaşŸtığını da söylemek gerekmektedir.

Bebek hırkası bebeğin yaşŸına ve cinsiyetine göre farklılık gösterebilecektir. Genellikle hırkalarda tercih edilen örgü modelleri düz ya da selanik tarzında olabilmektedir. İstenilen modele göre farklı örgü modellerinin birlikte kullanılması daha hoşŸ bir görünümü sağlayabilecektir. Kimi zaman sadece örgü değil tığ ile birlikte de bebek hırkası modelleri çıkarılabilir. Kız bebeklerde kullanılabilecek olan pembe renginin tonları çok daha hoşŸ bir görünüm sağlayabilecektir. Ayrıca yaka ve kol bölümleri ile birlikte yeleğin bitişŸ bölümlerinde açık renkli ya da koyu renkli tonların tercih edilmesi sıra dışŸı bir görünüm katabilecektir. Erkek çocuklarda da bebek hırkaları düğme ile birlikte farklılaşŸtırılabilir. İstenirse kız çocukların yelekleri çiçek ya da ponpon ayrıntılarına sahip olabilir.

KapşŸonlu Bebek Hırkası ve Açıklaması

KapşŸon ile birleşŸtirilen bebek hırkaları özellikle kışŸ mevsimlerinde bebekleri sıcak tutabilecek olan modellerdendir. Bu modellerin yapımı da oldukça kolaydır. KapşŸonlu bebek hırkası ve açıklaması internet sitemiz sayesinde daha da kolaylaşŸtırılmışŸtır. Çok rahat bir şŸekilde anlaşŸılabilecek olan modeller sitemizde yer almaktadır.

KapşŸonlu olan modellerin kimi ayrıntılara sahip olması, sıradan bir bebek hırkasına sahip olmamanızı sağlar. Kız bebeklerde yan taraflarında olan ponponlar da farklı bir görünüm sağlar. Ayırca erkek bebekler için hayvan figürleri de çokça tercih edilen yelek modellerinden birisi olmaktadır. Tığ ayrıntıları da sizler için oluşŸturmuşŸ olduğumuz bebek hırkaları modellerinde yer alır.

DikişŸsiz KapşŸonlu Bebek Hırkası

DikişŸlerin bir süre sonra yıpranmasından dolayı genel olarak dikişŸsiz kapşŸonlu bebek hırkası modelleri daha çok tercih edilebilmektedir. Bu modellerin bebeklerin zevklerine de uygun olması tercih edilmişŸ ve modeller buna uygun olarak seçilmişŸtir. Modeller arasında düğme yerlerinin tığ ile işŸlenmişŸ olan şŸekilleri de bulunduğunu söylemek gerekmektedir. Daha farklı bir hava katacak olan bu modellerin de genellikle erkek bebeklerinde tercih edildiği görülür. Bebek hırka modellerinin dikişŸsiz bir şŸekilde yapılabilmesi için de örgü ile birlikte bu modellerin devam ettirilmesi gerekmektedir. Bu sayede daha sağlam yapıda olan kapşŸonlu bebek hırkaları oluşŸturulabilecektir.

Sitemizde yer alan dikişŸsiz kapşŸonlu bebek hırkası modelleri istenirse farklılaşŸtırılabilmektedir. Renkleri haricinde örgü modellerinde de farklılaşŸtırmalar yapmak farklı bir görünüm elde etmenizi sağlayabilecektir. Fakat bu örgü biçimleri değişŸtirilirken ilmek sayılarına dikkat etmek çok daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar. Ayrıca örgü biçiminin kimi zaman lastikli olması da daha genişŸ gözükmesine neden olabilecektir. Bundan dolayı birbirine yakın olan örgü biçimleri tercih edilebilir.

DikişŸsiz kapşŸonlu bebek hırkası modellerinin kapşŸon ayrıntısına sahip olmasından dolayı, farklılık yaratmak isteyen kişŸiler kapşŸon bölümünde kimi ayrıntılara yer verebilirler. Bu ayrıntılar içerisinde kız çocuklar için çiçek gibi desenler görmek de mümkündür. Ayrıca kelebek ya da hayalgücüne göre farklı desenler de işŸlenebilmektedir.

Derya Baykal KapşŸonlu Bebek Hırkası

Bebek hırkaları denince akla gelen ilk isimlerden birisi de Derya Baykal olur. Derya Baykal kapşŸonlu bebek hırkası modellerinin farklı türlerde olması ve kolay bir anlatıma sahip olmasından dolayı tercih edilme sebeplerinde olduğu söylenebilmektedir. Bunun yanı sıra yapmışŸ olduğu ve çıkarmışŸ olduğu örnekler de anneler tarafından çokça tercih edilir. Ayrıca hem kız hem de erkek çocuklar için farklı olan modellere rastlamak da mümkündür.

Kaynak site adressi: www.bebekorguleri.net

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

-